skip navigation

Participating Teams: ENPL Western Playoffs / Boys Western NPL Finals

PARTICIPATING ENpl WESTern playoffs TEAMS: 

14-U (2004) boys:

  • Ohio Premier (Boys ECNL Midwest Conference)
  • LA Galaxy (Boys ECNL Midwest Conference)
  • FC Wisconsin (Midwest Developmental League)
  • Madison 56ers (Midwest Developmental League)
  • Eclipse SC Black (NISL)
  • Addison United Select '04 (NISL)
  • Red Star Soccer Academy (NorCal NPL)
  • Davis Legacy (NorCal NPL)
  • FC Golden State (NPL West)
  • Strikers FC (NPL West)
  • Phoenix Rising FC (Boys ECNL Southwest Conference)
  • Slammers FC (Boys ECNL Southwest Conference)
  • TSC Hurricane (Boys ECNL Texas Conference)
  • Lonestar SC (Boys ECNL Texas Conference)
  • Austin Texans (United Soccer Clubs - Champions League)
  • Lonestar SA Red (United Soccer Clubs - Champions League)

15-U (2003) boys:

  • FC Wisconsin (Boys ECNL Midwest Conference)
  • Eclipse Select (Boys ECNL Midwest Conference)
  • Internationals SC (Midwest Developmental League)
  • Sporting St. Croix (Midwest Developmental League)
  • Roadrunners SC (NISL)
  • South Suburban SA (NISL)
  • Napa Soccer Academy  (NorCal NPL)
  • Turlock Tornados SC (NorCal NPL)
  • FC Golden State (NPL West)
  • Pateadores SC (NPL West)
  • Slammers FC (Boys ECNL Southwest Conference)
  • Phoenix Rising (Boys ECNL Southwest Conference)
  • Albion Hurricanes FC (Boys ECNL Texas Conference)
  • Colorado Storm (Boys ECNL Texas Conference)
  • Houston Dynamo South (United Soccer Clubs - Champions League)
  • Texans SC Houston (United Soccer Clubs - Champions League)

16-U (2002) boys:

  • Eclipse Select (Boys ECNL Midwest Conference)
  • Ohio Premier Soccer (Boys ECNL Midwest Conference)
  • Cincinnati United Premier (Midwest Developmental League)
  • Indiana Elite (Midwest Developmental League)
  • Elite SC (NISL)
  • Sockers FC Academy 2 (NISL)
  • Lamorinda United (NorCal NPL)
  • Placer United SC (NorCal NPL)
  • Real SoCal (NPL West)
  • San Diego Surf SC (NPL West)
  • Phoenix Rising FC (Boys ECNL Southwest Conference)
  • West Coast FC (Boys ECNL Southwest Conference)
  • Lonestar SC (Boys ECNL Texas Conference)
  • TSC Hurricane (Boys ECNL Texas Conference)
  • Texans SC Houston (United Soccer Clubs - Champions League)
  • Dynamos SC (United Soccer Clubs - Champions League)

17-U (2001) boys

  • Riverhounds Academy (Boys ECNL Midwest Conference)
  • Vardar SC (Boys ECNL Midwest Conference)
  • Crew SC (Midwest Developmental League)
  • Sporting St. Croix (Midwest Developmental League)
  • Eclipse Select Black  (NISL)
  • FC Chicago (NISL)
  • Placer United SC (NorCal NPL)
  • Sacramento United (NorCal NPL)
  • FC Golden State (NPL West)
  • Strikers FC (NPL West)
  • Tucson Soccer Academy (Boys ECNL Southwest Conference)
  • Slammers FC (Boys ECNL Southwest Conference)
  • Albion Hurricanes FC (Boys ECNL Texas Conference)
  • Classics Elite (Boys ECNL Texas Conference)
  • Lonestar San Antonio Red (United Soccer Clubs - Champions League)
  • Lonestar SC Red (United Soccer Clubs - Champions League)

PARTICIPATING Boys WESTern NPL Finals TEAMS: 

15-U (2003) boys: 

  • Lou Fusz FC (Central States NPL)
  • Riverhounds Academy (Boys ECNL Midwest Conference)
  • Ohio Premier Soccer (Boys ECNL Midwest Conference)
  • Arsenal FC (NPL West)
  • Albion SC (NPL West)
  • Oxnard United (Southern California NPL)
  • Sereno FC (Boys ECNL Southwest Conference)
  • West Coast FC (Boys ECNL Southwest Conference)
  • Heat FC (Boys ECNL Southwest Conference)
  • Lonestar SC (Boys ECNL Texas Conference)
  • Classics Elite (Boys ECNL Texas Conference)
  • OC Surf (United Soccer Clubs - Champions League)
  • Wenatchee FC (Washington NPL)

16-U (2002) boys:

  • Sporting Omaha FC (Central States NPL)
  • SLSG-IL (Boys ECNL Midwest Conference)
  • Madison 56ers (Midwest Developmental League)
  • Beadling SC (Midwest Developmental League)
  • Arsenal FC (NPL West)
  • Pateadores SC (NPL West)
  • Del Mar SC (Boys ECNL Southwest Conference)
  • AVSC Storm (Southern California NPL)
  • FC Golden State (Southern California NPL)
  • Slammers FC (Boys ECNL Southwest Conference)
  • Heat FC (Boys ECNL Southwest Conference)
  • Beach FC (Boys ECNL Southwest Conference)
  • Albion Hurricanes FC (Boys ECNL Texas Conference)
  • Classics Elite (Boys ECNL Texas Conference)
  • Lonestar SC Red (United Soccer Clubs - Champions League)
  • CWSA (Washington NPL)

17-U (2001) boys:

  • Kansas Rush (Central States NPL)
  • SLSG- MO (Boys ECNL Midwest Conference)
  • FC Wisconsin (Boys ECNL Midwest Conference)
  • Indy Elite (Midwest Developmental League)
  • LA Galaxy (NPL West)
  • Pateadores SC (NPL West)
  • West Side Alliance (Red River NPL)
  • CDA Slammers Orange (Southern California NPL)
  • Wolves FC (Southern California NPL)
  • Beach FC (Boys ECNL Southwest Conference)
  • Players SC (Boys ECNL Southwest Conference)
  • West Coast FC (Boys ECNL Southwest Conference)
  • TSC Hurricane (Boys ECNL Texas Conference)
  • Lonestar SC (Boys ECNL Texas Conference)
  • Houston Dynamo Youth Woodlands (United Soccer Clubs - Champions League)
  • United SC Aguilitas (Washington NPL)